spampoison

O mnie

Fotografią zajmuję się od 1983 roku. Początki były zapewne takie jak wielu w tamtych czasach, czyli Smiena 8M i "pstrykanie" prawie wszystkiego i wszystkich dookoła. Kilka lat później działalność rozpoczęło Koło Fotograficzne w miejscowym Osiedlowym Centrum Kultury i przesiadka na pierwszy trochę "poważniejszy" aparat Zenit TTL, a trochę później Zenit 12XP. Czas ten to nauka sztuki fotograficznej, pod czujnym, surowym, ale łaskawym okiem naszego Mistrza, głównie przy wykorzystaniu materiałów czarno-białych. To również wiele nocy spędzonych w ciemni (tak na marginesie, zawsze mnie zastanawiało dlaczego najlepiej pracowało się nocami?). Największą przyjemność przynosiło mi wykonywanie portretów, możliwość uchwycenia i pokazania emocji za pomocą obrazu. I tak pozostało do dziś, choć po drodze, głównie ze wzgledu na bieżące potrzeby firmy, pojawiła się potrzeba doskonalenia fotografii produktowej. Początkowo były do prace przede wszystkim związane z potrzebą i koniecznością prezentowania własnej oferty handlowej, za pośrednictwem firmowego sklepu internetowego. Później pojawiły się również zlecenia zewnętrzne. Spowodowało to potrzebę stworzenia i wyposażenia małego, zacisznego studia fotograficznego, w którym w komfortowych warunkach możliwe stało się wykonywanie zdjęć produktowych, packshot`ów dla potrzeb stron internetowych, ale i tradycyjnych katalogów drukowanych. Następowało również wzbogacanie wyposażenia, wymiana sprzętu i doskonalenie umiejętności warsztatowych.

Obecnie pracuję już całkowice cyfrowo, poczynając od wykonania fotografii, poprzez jej obróbkę, aż po sposób prezentacji lub wykonania odbitek, czy albumów fotograficznych. Niezmiennie przy tym uważam, że jakość, klasa i nowoczesność wykorzystywanych narzędzi jest ważna, lecz nie one stanowią o profesjonaliźmie, a najważniejsze są posiadane umiejętności, poziom warsztatu i wiedza. Nadal to nie sprzęt decyduje o tym czy wykonana praca fotograficzna jest ciekawa, zastanawiająca, użyteczna, z przyjemnością oglądana, lecz ten kto ją wykonuje.

W przedstawionej ofercie znajdą Państwo podstawowe informacje o zakresie wykonywanych zleceń, jak i ceny przykładowych, tzw. "pakietów". Muszę jednak przyznać, że pakiet nie pasuje wcale do mojego podejścia do Klienta i jego potrzeb, gdyż jest pewnego rodzaju szablonem, a w moim pojęciu fotografii nie mieści się szablonowe podejście. Każdy z Państwa jest niepowtarzalny i mimo wielu podobieństw w przebiegu uroczystości, stałych elementów, potrzeby i wymagania mogą być i są różne. Jednak wielu z Państwa prosi o przykładowe ceny w celu ustalenia orientacyjnych kosztów, dlatego też takie przykłady zostały zamieszczone